DOLAR 31,1235 0.27%
EURO 33,8187 0.55%
ALTIN 2.033,630,07
BITCOIN 1589448-0,15%
Antalya
14°

HAFİF YAĞMUR

16:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Koronavirüs talebi patlattı I ALANYA’DA YENİ DÖNEM

Koronavirüs talebi patlattı I ALANYA’DA YENİ DÖNEM

ABONE OL
16:02 - 25 Mart 2022 16:02
Koronavirüs talebi patlattı I ALANYA’DA YENİ DÖNEM
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Salgın süreciyle birlikte tamamlayıcı sağlık sigortasında yüzde 100’e varan bir talep artışı yaşandı. Özel sağlık sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranların sayısı 4 milyonu geçti. Salgın hastalıkları da kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası cepten ilave ücret ödenmesi ya da bireylerin daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti talep ettiği durumlarda devreye giriyor. Kovid- 19 tedavisi hem özel, hem de tamamlayıcı sigorta kapsamında yer alıyor. Tamamlayıcı sigortada yaş sınırı 65 olup, çocuklara da yapılıyor.

Bu konuda yaşanan son gelişmeleri Büyük Alanya’ya değerlendiren, Alanya’nın köklü sigorta firmalarından Özkaya Sigorta‘nın sahibi Bilal Öztürk, “Salgın hastalıkları da kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu ve sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde fark ücreti ödenmeden tedavi imkânı sağlıyor. Yasa gereği hasta katılım payları özel sigorta konusu yapılamıyor. Bu nedenle bu tutarlar hastalar tarafından ödeniyor” dedi.

Genel sağlık sigortası olan kişilerin tamamlayıcı sağlık sigortası da yaptırmak zorunda olup olmadığına ilişkin merak edilen soruyu da yanıtlayan Öztürk, “Tamamlayıcı sağlık sigortası tamamen isteğe bağlı olup, genel sağlık sigortalısı kişinin sağlık hizmet bedelinin SUT’ta belirtilen tutarı Kurum tarafından bu tutarı aşan ilave ücret gibi kısımları ise TSS sigorta şirketi tarafından ödeniyor. Ayrıca ayakta, yatarak tedavilerde tüm masraflar sigorta kapsamında yer almakla birlikte limit bulunuyor. Cerrahi müdahalelerde yatarak tedavide ise böyle bir sınır yok. Refakatçi giderleri, kemoterapi, radyoterapi işlemleri de kapsamda yer alıyor. Küçük çocuklarda aşılar karşılanıyor” diye konuştu.

İşte Bilal Öztürk‘ün açıklamalarından satırbaşları…

Evde bakım giderleri karşılanıyor mu, ödenen prim tutarı ne kadar?
Tıbbi malzemeler, evde bakım giderleri, küçük operasyonlar sigorta poliçesinde yer alan limitler dâhilinde ödeniyor. Ambulans giderleri de karşılanıyor.

Kimler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyor?
Sosyal güvenlik çatısı altında yer alan SSK’lı çalışanlar, Bağ-Kur kapsamındakiler, kamu çalışanları sigorta yaptırabilir. Çalışanlar aileleri için de prim ödeyebilir. Çalışan baba çocukları ve eşi için ayrı ayrı prim öder.

Kovid-19 tedavisini kapsıyor mu, bütün hastanelerden yararlanılabiliyor mu?
SGK’nın anlaşmalı olduğu bütün hastanelerde geçerli. Koronavirüs tedavi giderleri hem özel sağlık hem de tamamlayıcı sağlık sigortasına dâhil olup, tüm masraflar karşılanıyor. Özel hastanelerde tedavi görülebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırı var mı?
65 yaş da dâhil sigorta kapsamında yer alıyor. Çocuk ve gençlere de sigorta yapılabiliyor. Şirketlerin çoğu üç yıl üst üste tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlara ömür boyu yenileme garantisi veriyor.

Sigorta yaptırmak isteyenler ya da merak ettikleri konular hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar size nasıl ulaşabilir?
Vatandaşlarımız bize 7/24 açık olan 0 532 688 29 07 numaradan bize günün her saatinde ulaşabilirler.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.