DOLAR 32,4103 0.15%
EURO 34,5470 0.3%
ALTIN 2.456,700,76
BITCOIN 21134503,51%
Antalya
23°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya Aşevi’ne çirkin iftira I KEYAOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Alanya Aşevi’ne çirkin iftira I KEYAOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

ABONE OL
09:46 - 22 Ocak 2023 09:46
Alanya Aşevi’ne çirkin iftira I KEYAOĞLU AÇIKLAMA YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Alanya Aşevi hakkında karalama amaçlı yayınlanan “vatandaşın yemeği gelişi güzel markete bırakılıyor” iddiasının gerçek nedeni ortaya çıktı. Aşevi personelinin duyarsızlıktan değil, fazla duyarlılıktan dolayı vatandaşın yemeğini sokağa ya da kapı önüne değil, sağlıklı ve güvenli saklanabileceği market dolabına bırakıldığı anlaşıldı.

“Oba  Mahallesi Kadıpınarı Caddesi’nde bir vatandaşa Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Aşevi Müdürlüğü tarafından gönderilen yemek gelişi güzel bir şekilde mahalle bakkalına bırakılıyor” şeklindeki iddianın gerçeği yansıtmadığını anlaşıldı.

Yemek gönderilen vatandaşın dağıtım saatinde evde olmadığı, yemeğin güvenli saklanamadığı, sokağa ya da kapı önüne bırakılınca sokak hayvanları ve başka tehlikelere karşı korunamadığından güvenli olan bir yerde, market dolabına bırakıldığı, vatandaşın eve gelince yemeği bu dolaptan aldığı anlaşıldı.

Bu uygulamanın vatandaşın talebi üzerine yapıldığı anlaşılırken, marketçi Rafet Karaduman, “Yemek geldiğinde bazen komşu evde olmuyor. Gün içinde hayvanlar tarafından bertaraf edilmemesi veya böcek gelmemesi için markete bırakılıyor. Bu durumda da bir sıkıntı görülmedi” dedi.

Bu iftiralara tepki gösteren Tepe Mahalle Muhtarı Hamza Durna, “İyi insanlara, yüreği temiz insanlara neden iftira atılır bilemiyorum, Yıllardır tanıdığım Alanya Aşevi Müdürü, Türk Hava Kurumu Alanya Başkanı Emine Keyaoğlu, bırak bir garibanın aşına göz dikmeyi cebinden veren, bulan, buluşturan, yıllardır bölgesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımcı olmak için didinen, kısacası maddi manevi anlamda devamlı insanlara yardımcı olan çok değerli bir kardeşimizdir. Ona karalama yapanlar kul hakkına giriyorsunuz acık ötede oynayın. Emine kardeşim dik dur eğilme, bizler seni biliyoruz” dedi.

 

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.