DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19482850,99%
Antalya
16°

AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya İyi Parti’den Başkan Yücel’e soru: “Kaçak oteli ne zaman yıkacaksın?”

Alanya İyi Parti’den Başkan Yücel’e soru: “Kaçak oteli ne zaman yıkacaksın?”

ABONE OL
15:21 - 21 Haziran 2023 15:21
Alanya İyi Parti’den Başkan Yücel’e soru: “Kaçak oteli ne zaman yıkacaksın?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe, düzenlediği basın toplantısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e seslenerek, Uğrak Mahallesi’nde, işadamı Murat Topçu’ya ait olan ve kaçak olduğu iddia edilen Clup Porto Amore adlı otelin, karar çıkmasına rağmen neden yıkılmadığını sordu.

Bahçe, basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün gündemimizde, Alanya’nın en doğusunda bulunan Uğrak Mahallesi var. Bizler, yapılan yapılmayan, eksiklikleri aksaklıkları tararken, maalesef baktık gördük ki, mercekle bakmaya gerek duyulmayacak ölçekte, kaçak yapılmış ve hâlihazırda işletilen bir otelle karşılaştık. Değerli basın mensupları, saygıdeğer Alanyalı hemşerilerim. Sizlerin huzurunda buradan Alanya Belediye Başkanı ve yetkililerine sesleniyorum! Uğrak Mahallesi’nde denize sıfır konumdaki, üçüncü derece sit alanı içerisinde bulunan arsaya, yıllarca eski sahipleri çivi dahi çakamazken, ortağınız ve arkadaşınız olarak bilinen, işadamı Murat Topçu bu arsayı satın alınca, jet hızı ile kaçak otel inşaatı nasıl yapıldı? Bahse konu arsanın üzerine yapılan binalar bir gece ansızın uzaydan mı indi? Bu kaçak yapılara neden göz yumdunuz?

Sizleri; yandaşlarınız tarafından yapılan ve işletilen, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yıkım kararı çıkarılan, Uğrak Mahallesi’ndeki ‘Kaçak oteli Kasım ayında yıkacağız’ diye kamuoyuyla paylaşmanıza rağmen, bugüne kadar kararı sümen altı edip uygulamadığınız yıkım kararını uygulamaya davet ediyorum. Sizleri sözünüzden dönmeye ve ısrar ile kararı uygulamamaya sevk eden nedir? İddia edildiği gibi oteli işletenlerle bir arkadaşlığınız, ortaklığınız var mıdır? Var ise, bu bağ mı imar kanununa aykırı yapıya göz yummanıza neden oluyor? Yandaşlarınız hariç, sıradan vatandaş ruhsatsız büfe dahi açıp işletemezken, bu turistik tesis hem kaçak, hem ruhsatsız nasıl faaliyet gösteriyor?

Muhteremler, işine gelince kaçak yapılara dahi geçit verip, kendinden olmayanların yasalara uygun taleplerine dahi sorun çıkarıp zora koşmak, belediyecilik anlayışına sığmaz ve Alanya’mıza yakışmaz. Alanya dünyada marka olmuş bir turizm şehridir, kaçak yapılarla anılması şehrimizin marka değerine zarar vermektedir. Derhal bu yanlışınızdan ve ahbablarınızı koruma hevesinden vazgeçin. Yanlış işlerinizi, bugün dile getirip, yarın unutacağımızı sanmayın! Gerekirse duyarlı tüm vatandaşlarımız ile doğanın, değerlerimizin ve kanunların çiğnendiği yapı ve yapılar önünde, bıkmadan usanmadan yıkım kararının uygulanmasının takipçisi olacağız.

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Sn. Mustafa Toklu’ya sesleniyorum. Bahse konu sit alanına yapılan ve hali hazırda herkesin gözü önünde kaçak olarak işletilen, kaçak otelle ilgili Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın yıkım kararı doğrultusunda, kanunların uygulanması konusunda ve şehrimizin geleceği hassasiyeti ile ‘ittifak ortağımız ne der’ değil, ‘Alanyalı hemşerilerimiz ne der’ kaygısını ve kamu yararını öne koyup, politik davranmayıp, bu kaçak yapının yıkımının uygulanması hususunda sizi ısrarcı olmaya, Alanya için elini taşın altına koymaya davet ediyorum. Sit alanında vatandaşlarımızın güneşlenmek için şemsiye açması bile yasakken, bu alanlarda nasıl olur da, yandaşlarınız tarafından yetim hakkı üzerine oteller inşa edilir, işletilir? Kamuoyunun vicdan ve takdirine sunuyoruz.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.