DOLAR 31,0438 0.16%
EURO 33,6624 -0.02%
ALTIN 2.034,740,90
BITCOIN 1587710-0,47%
Antalya
16°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Başkan Ali Akkaya’dan Çalış’ın o iddialarına sert yanıt!

Başkan Ali Akkaya’dan Çalış’ın o iddialarına sert yanıt!

ABONE OL
18:33 - 20 Mart 2022 18:33
Başkan Ali Akkaya’dan Çalış’ın o iddialarına sert yanıt!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Şoförler, Nakliyeciler, Otomobilciler Esnaf Odası’nın dün yapılan 26. Olağan Genel Kurulu’nda kazanan isim Ali Akkaya oldu. Genel kurulda 854 oy alan Ali Akkaya seçimi kazandı. Recep Çalış ise 763 oy aldı. Seçimde 1 boş oy kullanılırken, 12 oy ise geçersiz sayıldı.

Alanya Şoförler Odası’nın dün yapılan genel kurulunda seçimi Ali Akkaya’ya karşı kaybeden Recep Çalış, bugün oda binası önünde bir basın açıklaması yaparak, seçimin hemen ardından, daha Akkaya’nın mazbata almadan odanın genel sekreterinin odanın tüm anahtarlarını değiştirdiğini iddia etti.

Çalış’ın o iddialarına, dün yeniden başkan seçilen Ali Akkaya’dan jet hızıyla yanıt geldi.

İşte Akkaya’nın o açıklaması…

“Değerli arkadaşlarım, seçim bitti. Önce geçen seçim sonrasında yaşananları hatırlatayım. 14 Mart 2018 tarihinde seçimlerde kendim aday olmadım ve Mehmet Yüksel’i destekledim. Seçim sonucunda da Recep Çalış başkanımız seçilmişlerdir. Seçim akşamı oradan ayrıldık. Recep Başkanımı arayarak sayımlar için 2 kişi görevlendirmesini talep ettim. Kendileri de 3 kişi görevlendirmişler. Ali Türkyılmaz, Hüseyin Turgut ve Mustafa Yiğit (Erdem).

Ben de seçimden bir gün sonra sabah odaya gittim ve lokalde Recep Başkanımın görevlendirdiği 3 kişi ve Genel Sekreter vardı. Orada bulunanlara sayıma başlamalarını, benim adıma personelin sayıma yetkili olduğunu beyan ettim ve Genel Sekretere ‘Odanın anahtarlarını değiştir Hürriyet Hanım’ dedim. O da ‘Akşam anahtarları değiştirdim’ dedi. Ben de ‘İyi yapmışsın’ dedim.

Hatta ‘Benim sayım sürecinde odaya çıkmam yanlış olur’ dedim. (15.03.2018)

Recep Başkanımın görevlendirdiği arkadaşlar ile personel, odadaki sayım işlemlerini bitirmişler ve beni ayın 16’sında gece 23:00 sularında arayarak devir teslim ile ilgili imzaya çağırmışlardır. Ben de gecenin o saatinde eşofmanlarımla odaya gittim ve devir teslim tutanaklarını imzaladım.

Devir teslimin bu şekilde olmayacağını ifade ederek, ‘ben çiçeğimi yaptırıp geleyim ve o şekilde bir seremoni yapalım’ dedim. Ve 19 Mart 2018 Pazartesi günü çiçeğimi yaptırıp tekrar odaya gittim, seremoniyle çiçeğimi vererek devir teslimi gerçekleştirdim.

19 Mart 2022 seçimleri öncesinde yaptığınız kara propagandaları hatırlatmalıyım şu an,

-Ali Akkaya bir daha odaya çıkmam dediniz, bu yanlıştı. Sayım sürecinde odaya çıkmam dedim.

-Geçen seçim eşofmanla devir teslime geldi dediniz, bu da yanlıştı. Gece 23:00’den sonra imzaya çağırdığınızda eşofmanla geldim. Resmi seremoniye takım elbisemi giyip, çiçeğimi yaptırıp size devir teslim yaptım.

– 19 Mart 2022 Cumartesi seçim oluyor. Seçim salonundan çıkar çıkmaz ilk işim davulcunun tokmağını elinden aldım, tüm herkes şahittir, başınızda davul çalmasınlar diye Taşkınlık olmasın diye oradaki topluluğa ‘Birkaç gün sonra bir yemek veririz, şimdi dağılıyoruz arkadaşlar’ dedim. Onlar da bizim arkadaşlarımız diyorum. Topluluğu dağıtmaya çalışıyorum. Tam yola çıkarken 3 maytap atılıyor ve hemen müdahale ediyorum, ‘kesinlikle atılmayacak’ diyorum.

Bu kadar iyi niyetime rağmen hala açıklama üzerine açıklama yapıyorsun değerli başkanım.

Başta senin boynuna görevli kartı astığın insanlar küfürleri havada uçuşturuyor, hiç bunlardan bahsetmiyorsun.

Şimdi de 20Mart 2022 Pazar günü çıkıp açıklama yapıyorsun, ‘Genel Sekreter Odanın anahtarlarını değiştirmiş, kınıyorum’ diyorsun.

Değerli başkanım!

Seçim 19 Mart 2022 Cumartesi günü oldu ve tatil günü. Bugün Pazar ve yine tatil.

Hayırdır, Pazar günü odanın anahtarlarını ne yapacaksın?

Pazartesi sabah geldiğinde odayı personel veya Genel Sekreter açar. Ben de 3 dönem, 12 yıl oda başkanlığını yaptım, inan hiç odanın anahtarlarını taşımadım. Sorumlu personel açar veya kapatır odayı. Ayrıca suçladığınız Genel Sekreter dediğiniz kişi odanın yetkilisi ve sorumlusudur bu süreçte.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.