DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19456570,98%
Antalya
16°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Başkan Mehmet Şahin’den Ankara’ya otoban teşekkürü

Başkan Mehmet Şahin’den Ankara’ya otoban teşekkürü

ABONE OL
10:41 - 9 Mart 2022 10:41
Başkan Mehmet Şahin’den Ankara’ya otoban teşekkürü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Antalya-Alanya arası otoban projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası sonrası Resmi Gazete’de yayımlandı. 155 km uzunluğa sahip Antalya-Alanya otoyol projesi yap-işlet-devret yöntemiyle gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalamış olduğu yeni kararname ile 155 km uzunluğa sahip Antalya-Alanya otoyol projesi yap-işlet-devret yöntemiyle yapılacak.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Yakından takip ettiğimiz ve her platformda ulaşımın önemine binaen sık sık dile getirdiğimiz Antalya-Alanya Otoyolu kararının Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmasından büyük bir memnuniyet duyduk. Ulaşımda büyük bir konfor sağlayacağına inandığımız kararın her alanda olduğu gibi 3 saatte yurt dışından Antalya’ya gelen oradan da 3 saatten fazla sürede Alanya’da konaklayacağı otele varabilen turistler ve turizm sektörü için de büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

Bu kararın yanı sıra başta Alanya’mız olmak üzere bölgemiz açısından büyük önem taşıyan Alanya Gazipaşa Havalimanı’nın da geliştirilmesi ve kapasitesinin arttırılması konusunda da gerekli adımların acilen atılmasını bekliyoruz. Halen terminal binasının genişletilmesi, otopark, ve ikinci pistinin yapılması gibi eksiklikleri bulunan Alanya Gazipaşa Havalimanı’mızın bölgemizin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye gelmesi ulaşım alanındaki en büyük temennimizdir.

Bu vesile ile sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve projenin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Alanya’mızın gururu, Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerimizi sunar, Alanya Gazipaşa Havalimanı konusunda da gerekli adımların atılmasını arz ve talep ederiz.”

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.