DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19420890,68%
Antalya
16°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Başkan Mustafa Toklu’dan Ankara çıkarması

Başkan Mustafa Toklu’dan Ankara çıkarması

ABONE OL
16:17 - 11 Temmuz 2023 16:17
Başkan Mustafa Toklu’dan Ankara çıkarması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu, bugün bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti.

Başkan Toklu, Ankara temaslarının ilkini Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ziyaret ederek başladı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret eden Başkan Toklu, Alanya’nın lokomotif sektörlerinden tarımla ilgili talepleri Bakan Yumaklı’ya sundu. Toklu, “Alanya’mızın lokomotif sektörü tarımla ilgili talepleri görüşmek üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sn. İbrahim Yumaklı’yı Antalya Milletvekillerimiz Sn. Tuba Vural Çokal, Sn. Atay Uslu ve Sn. İbrahim Ethem Taş ile birlikte ziyaret ettim. Üreticilerimizin ve çiftçilerimizin taleplerini Sayın Bakanımıza sunarak şehrimiz için oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Her zaman olduğu gibi Alanya’mızın taleplerine çözümler üretmek için girişimlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

TOKLU, TARIM SEKTÖRÜNÜN TALEPLERİ BAKAN YUMAKLI’YA İLETTİ

Tarım sektörünün istek ve taleplerini Ankara’da Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya iletilen Başkan Toklu, dimçayı sulama suyu projesinin yanı sıra tarımsal destek uygulamaları, Yeniköy barajı yapım aşaması, Demirtaş, Kargıcak ve Oba Mahallelerine yeni göletlerin yapımı ve tarımsal giderlerde KDV oranının %1 olarak uygulanması noktasında atılacak adımların görüşmesi gerçekleştirildi.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Toklu, “Kentimizde tarım alanlarının gün geçtikçe büyümesi ve tropikal iklimi de göz önünde bulundurduğumuzda Alanya’mızda ki verimliliği ne kadar önemli olduğu aşikardır. Bu verimliliği daha da artırmak için Hükümetimizin daha konforlu bir tarım yapılabilmesi için çiftçilerimize ve üreticilerimize sağlamış olduğu destekler ve katkıları da mevcuttur. Özellikle Dimçayı sulama projesi ile doğu mahallelerimizde tarımın, üretimin daha verimli yapılması sağlanmaktadır. Sayın Bakanımıza; Dimçayı sulama projesinde, Demirtaş ve Yeşilöz bölgelerinde kamulaştırma çalışmalarının hızlandırılması yönünde ki talebimizi, Alanya’mız için bir diğer önemli yatırım planında bulunan Yeniköy barajının bölge için önemini Sayın Bakanımıza sunarak gerekli çalışmaların bir an önce başlaması, yaz ayında orman yangınları ile mücadelede oldukça önemli olan yangın göletleri ile sulama göletlerinin arttırılması, tarımsal destek uygulamasının sadeleştirilmesi ve bölgesel uygulanması ve tarımsal giderlerde KDV oranının %1 olarak uygulanması noktasında atılacak adımların görüşmesini gerçekleştirerek bu yönde ki taleplerimizi ilettik.”

BAŞKAN TOKLU’DAN BAKAN YUMAKLI’YA TEŞEKKÜR

Görüşme sonrası Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya teşekkür eden Başkan Toklu, “Alanya’mızın taleplerini dikkatle dinleyen, gerekli talimatlarını veren Tarın ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya şehrimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

    Özkaya Sigorta

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.