DOLAR 32,9481 0.13%
EURO 35,3668 -0.07%
ALTIN 2.456,41-0,52
BITCOIN 20283632.43009%
Antalya
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

CHP’li Özcan CHP’li Böcek’e çaktı: “Ulaşım sınıfta kaldı”

CHP’li Özcan CHP’li Böcek’e çaktı: “Ulaşım sınıfta kaldı”

ABONE OL
18:56 - 13 Temmuz 2023 18:56
CHP’li Özcan CHP’li Böcek’e çaktı: “Ulaşım sınıfta kaldı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’den Antalya Milletvekili Aday Adayı olan ancak listeye giremeyen Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ın başkanlığında yapılan toplantıda, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sorumluluğunda olan ulaşım sistemi eleştirildi.

Çalışmalarına MHP’li Alanya Belediyesi himayesinde devam eden Alanya Kent Konseyi, “Hiçbir tarafı memnun etmeyen denetimli toplu taşıma sistemi, hem taşıyanları hem de taşınanları memnun edememektedir. Denetimli toplu taşıma sisteminden vazgeçilmelidir. Trafikte kullanılan bakımsız ve hasarlı otobüslerin sayısı hâlâ artıyor. Ulaşım saatleri ve kuralları ise tam bir kaos içinde, denetimden uzak. Vatandaşın ve ziyaretçilerin hayatını zorlaştırmaktadır” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ulaşım üzerinden sert bir dille eleştirilirken, Alanya Belediyesi’ne yönelik en küçük bir eleştiri getirilmemesi dikkat çekti. Bu durum, “Demek ki Alanya’da her şey güllük gülistanlık” şeklinde yorumlandı.

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Nurhan Özcan başkanlığında toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya; Harita Mühendisleri Odası Başkanı Abdullah Akbaş, Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, Alanya Mimarlar Odası Başkanı Gülderen Toprak, TÜRSAB 2. Başkanı Kerim Yılmaz, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yeniacun, ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Orkan, ALSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Köseoğlu, AGC Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Barış Başar, ALDOSK Başkanı Mehmet Zafer Peker, Engelsiz Kent Meclisi Başkanı Esra Yemez, Gençlik Meclisi Başkanı Mücahit Kaya katıldı.

Yapılan toplantıda “Alanya hepimizin ortak değeridir. Değerimizi korumak amacıyla şehirdeki sorunları değerlendirerek daha yaşanılabilir bir Alanya olması için bütün kurum kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri birlikte çalışmalıdır” denildi.

Halktan gelen yoğun şikayetler doğrultusunda; Alanya’nın ulaşım sisteminin Antalya’ya göre tam anlamıyla sınıfta kaldığı belirtilirken, “Hiçbir tarafı memnun etmeyen denetimli toplu taşıma sistemi, hem taşıyanları hem de taşınanları memnun edememektedir. Denetimli toplu taşıma sisteminden vazgeçilmelidir. Trafikte kullanılan bakımsız ve hasarlı otobüslerin sayısı hâlâ artıyor. Ulaşım saatleri ve kuralları ise tam bir kaos içinde, denetimden uzak. Vatandaşın ve ziyaretçilerin hayatını zorlaştırmaktadır. Yaz dönemi inşaat yasağına uymayan kişilerin oluşturduğu şehirdeki kargaşa denetimler ile giderilmelidir. Şehirde yaşanan bu sorun hem yabancı ziyaretçileri hem de yerel halkın yaşamını zorlaştırmaktadır” açıklaması yapıldı.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.