DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19572630,53%
Antalya
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:28

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
İŞTE ALANYA DEVA PARTİSİ’NİN YENİ YÖNETİMİ

İŞTE ALANYA DEVA PARTİSİ’NİN YENİ YÖNETİMİ

ABONE OL
23:33 - 20 Ocak 2021 23:33
İŞTE ALANYA DEVA PARTİSİ’NİN YENİ YÖNETİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Ali Babacan’ın genel başkan olduğu Deva Partisi’nin Antalya İl Teşkilatı’nda düzenlenen törenle, İl Başkanı Av. Süleyman Akıncı, Alanya Kurucu İlçe Başkanı Avukat Ahmet Çakan’a ve yönetimine yetki belgelerini verdi. İl Başkanı Akıncı, “Alanya’nın Deva’sı hazır” dedi. Ahmet Çakan’ın bu hafta içerisinde bir basın toplantısı düzenleyeceği, yönetimini ve ilçe teşkilat binasını kamuoyuna tanıtacağı öğrenildi.

Öte yandan Deva Partisi İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu…

– İlçe Başkanı –
Ahmet ÇAKAN

– Yönetim Kurulu Üyeleri –
Armağan ÇAKIR
Atakan BARIŞ
Bedir Savaş POLAT
Cem SAK
Cengiz AKSOYER
Evren Mit AKGÜN
Gamze YATMAZ
Hasan SAN
Hüseyin KILLI
Kadir Hüseyin BİRER
Niyazi DARI
Ogan SEVİM
Selimhan CİNAS
Semih OK
Şahin Ali BAYAR
Şeyma DURSUN
Şerif OK
Tevfik SİPAHİOĞLU
Umut ÖZKAN
Volkan TAYYAR
Zahide YAŞAR

İl teşkilatında düzenlenen toplantıda Alanya İlçe Başkanı Ahmet Çakan şu konuşmayı yaptı…

Bugün benim için ve DEVA Partisi Alanya İlçe Teşkilatı için tarihi bir gündür.
Bu özel günü yaşayabilmemizin önünün açan; başta Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’a ve Türkiye’deki
tüm DEVA Partisi mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ederim.

Alanya İlçe Başkanlığı görevimi hakkıyla yerine getireceğime olan inançları sebebi ile bana bu görevi layık
gören; başta Genel Başkanımız Sn. Ali BABACAN’A, İl Başkanımız Sn. Süleyman Akıncı’ya ve 1 Eylül 2020
tarihinden itibaren büyük özveri ile çalışan Antalya İl Teşkilatı’nın kurucu üyeleri Selda Öner, Ebru Özdemir,
Özlem Arlıer, Emre Karaşin, Seyit Bekir Yıldırım ve Rafet Aslan’a ayrı ayrı olmak üzere çok teşekkür ederim.
Ben Ahmet ÇAKAN, 1993 yılında Alanya’da doğdum. Evliyim ve kendi ofisimde serbest avukatlık yapmaktayım.

Neden DEVA Partisi’nin bir gönüllüsü olmaya karar verdim? Çünkü partinin tüzük ve programını okuduğumda gerçekten benim düşüncelerimi net bir şekilde ifade ettiğini gördüm. Partimiz, prensip ve ilkeler üzerine kurulu bir yapıdadır. Hayata karşı şahsi bakış açım, hayatın her döneminde bir duruş sergilemem gerektiği yönündedir. Şahsi yapıma uygun bir parti tüzüğü, programı ile birlikte partinin ilke ve prensipleri benim bu oluşumun içerisinde yer almam gerektiği hissiyatını doğurdu.

Belirttiğim genel kriterlerden dolayı buradayım yani DEVA ailesindeyim. Bu ilke eve prensipleri örnekleyici olarak belirtmek gerekirse; hukukun üstünlüğü, katılımcı ve çoğulcu demokrasi, şeffaflık ve hesap verebilirlik, istişare ve ortak akıl, fırsat eşitliği, liyakat ve özgürlük, eşitlik ve adaletin hakim olduğu bir düzenin oluşmasına yönelik siyasi hizmet anlayışıdır. Bununla birlikte partimiz, herhangi bir davanın, kavganın devamı niteliğinde olmayıp bir ideolejiye dayanmamaktadır. Biz DEVA ailesi olarak tüm farklı görüşten insanları bir araya getirip Türkiye’nin yarınlarını inşa etme gayreti içerisindeyiz. Bunun içinde siyasetin içerisinde gençlerin ve kadınların yer alması gerekmektedir. Benim gibi genç bir çok kişinin partinin yönetiminde doğrudan yer almasını sağlayan Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’a müteşekkirim.

Partimiz, “özgürlük, eşitlik, adalet” temelleri üzerine kurulu bir demokrasi anlayışının savunucusudur. Bu itibarla, temel hak ve özgürlükleri; etnik köken, dil, din, mezhep, cinsiyet, siyasi ve sosyal aidiyet farkı gözetmeksizin tüm insanlar için tanıyıp ve iç hukukumuzu bu standartlara göre uyarlamayı hedefliyoruz. Bunların yanı sıra ülkemiz, malesef bugünlerde büyük sorunlar yaşamaktadır. Bunlara bir takım örnek verecek olursak; ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü, geçim sıkıntısı ile işsizlik, ekonomi ve hukuk sisteminin işlevini yitirmesi gibi çözülmeyi bekleyen onlarca sorun bulunmaktadır. İnşallah biz DEVA ailesi olarak bu sorunları hep beraber çözeceğiz.

ÖZETLE; bahsedilen tüm sorunların altındaki asıl sorun hukukun üstünlüğünün benimsenmemesidir.

Maalesef şu an ülkemizde hukukun üstünlüğü yerine bir makamın üstünlüğünün benimsenmesi söz konusudur. Genel Başkanımız Sn. Ali BABACAN’ın da belirttiği üzere; güçlendirilmiş bir parlamenter sistem ile birlikte hukukun üstünlüğünü benimseyip tüm sorunları ortadan kaldıracağız. Bu sayede hukukun üstünlüğünün benimsendiği ve erkler ayrılığının olduğu bir sistemde; ekonomi sorunu, basına uygulanan sansür ve baskı, geçim sıkıntısı, işsizlik gibi örnekleyebileceğimiz nitelikte ülkenin şu an içinde bulunduğu diğer tüm sorunları çözüme kavuşturacağız. Bir hukukçu olarak DEVA Partisi’nde var olma nedenimi bu şekilde tanımlayabilirim.

Şu ana kadar belirttiğim tüm durumlar, ülkenin genel sorunlarını ilgilendirmektedir. Biz DEVA Partisi Alanya İlçe Teşkilatı olarak genel siyasi anlayışımızı; istişare ederek ve ortak akıl doğrultusunda karar kılarak yerel yönetimimize uyarlamaya ve uygulamaya çalışacağız. Alanya İlçe Teşkilatı olarak şu ana kadar yapılması gereken kalemlerin hepsini kağıt üzerinde tamamladık.

Yargıtay’dan üye kaydı için sayfamızın açılmasını bekliyoruz akabinde ise yeteri sayıda üye kaydını yapıp ilçe kongremiz için gün almayı hedefliyoruz. İlçe teşlilat ofisimizin yapımı sürmektedir. En kısa sürede tüm tadilatlarımız da tamamlanacaktır. Bunlarla birlikte projelerimizden bir kaçını, örnekleyici olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

DEMOKRASİ VE ATILIM PARTİSİ

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bizim ilçe sınırlarımız içerisindedir. Gerek üniversiteli gençlerimizi gerekse Alanya’da ikamet eden tüm gençlerimizin bize ulaşmasını sağlayacağız. Durumun elverdiği ölçüde bizzat ilçe teşkilatı olarak tüm gençlerimize biz temas edeceğiz, ulaşacağız. Öncelikle belirttiğim üzere tüm gençlerimizi dinleyeceğiz, şikayet ve istekleri nelerdir diye sorup bunların her birini ayrı ayrı not alacağız. Gençlerimizin sorunlarını çözüme kavuşturacak projeler hazırlayacağız.

Mahallelerimizin tamamını gezeceğiz; esnaflarımızı, tacirlerimizi, STK’ları, dernekleri, kanaat önderlerini kısaca Alanya’nın sorunlarını ortaya koyacak ve bizlerin çalışmasına yararı olacak tüm değerli vatandaşlarımıza dokunup temas ederek, çeşitli ziyaretler yapacağız.

Nasıl sorunları olduğunu, bizim kendilerine nasıl yardımcı olabileceğimizi sorup her sorunun cevabını da ayrı ayrı not alacağız. Ve bu doğrultuda somut ve yararlı çözümler sunmak adına projeler üreteceğiz. Ayrıca DEVA Partisi Alanya İlçe Teşkilatı yönetiminden isteklerini, sorunlarla mücadele konusunda yardımlarını ve değerli görüşlerini de ayrı ayrı not alacağız.

Bütün bu belirtilen durumları raporlayıp, çalışmalarımızı bu doğrultuda yapacağız. Bahsedilenleri yaparken tüm vatandaşlarımıza, mesnetsiz ve yerine getiremeyeceğimiz vaatleri asla vermeyeceğiz.

Alanya’nın ekonomisine yön veren ve istihdamın en yüksek olduğu sektörler olan TURİZM, TARIM ve İNŞAAT alanlarına yönelik ayrı ayrı komisyonlar oluşturup çalışmalar yapacağız. Bununla birlikte her bir sektöre yönelik alt yapısı sağlam temeller üzerine kurulu farklı projeler yapacağız. Örneğin; TURİZMİN belirli aylara yönelik değil tüm yılı kapsayacak şekilde sürekliliğini sağlamak ve bu sayede gerek ekonomik gelirin artırılması gerekse istihdamın devamının temin edilmesini amaçlayacağız.

Bu tarihi günde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza, değerli il yönetim kurulu üyelerine, Alanya İlçe Teşkilatı’nın tüm yönetim kuruluna ayrı ayrı olmak üzere teşekkür ederim. Ülkemize ve Alanya’mıza, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.