DOLAR 31,1312 0.08%
EURO 33,8073 0%
ALTIN 2.033,740,10
BITCOIN 16966575,52%
Antalya
15°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
YÜCEL VE TÜRKDOĞAN’DAN DURGUN’A TAM DESTEK

YÜCEL VE TÜRKDOĞAN’DAN DURGUN’A TAM DESTEK

ABONE OL
21:02 - 18 Ekim 2020 21:02
YÜCEL VE TÜRKDOĞAN’DAN DURGUN’A TAM DESTEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Antalya’da MHP Antalya İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. 600 delegeden 576’nın oy kullandığı ve 10 oyun geçersiz sayıldığı kongreye tek aday olarak katılan mevcut başkan Hilmi Durgun, 566 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Genel Başkan Yardımcılarımız Sn. Semih Yalçın ve Sn. İzzet Ulvi Yönter’in teşrifleriyle, Antalya İl Başkanlığı 13. Olağan Kongremizi gerçekleştirdik. Yeniden İl Başkanlığına seçilen Sn. Hilmi Durgun başkanımızı tebrik ediyor, kutlu görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen MHP Antalya İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi’ne, Genel Başkan Yardımcıları Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başgan, Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu, Kemal Çelik, Tuba Vural Çokal, İbrahim Aydın, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, MHP ve AK Partili ilçe belediye başkanları, delegeler, çok sayıda davetli ile parti üyeleri katıldı.

MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun’un tek aday olduğu kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj, İzzet Ulvi Yönter tarafından okundu. Kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Durgun, tüm teşkilatlarda düzenlenecek kongrelerin ardından 14 Mart 2021 tarihinde büyük kurultayın her zamankinden daha coşkulu, daha birlik ve bütünlük içinde hazırlanılacağını kaydetti. Büyük kongrenin tarihine işaret eden Durgun, “Bu kurultayla yetki alacak merkez kadrolarımız, partimizi cumhuriyetimizin bir asrını dolduracağı 2023 yılına taşıyacak kadrolar olacaktır. Diğer yandan, büyük kurultay, önümüzdeki yıl yüz beşinci sene-i devriyesini idrak edeceğimiz Çanakkale ruhuna da bir çağrıdır. Nasıl ki Çanakkale’de rütbeler, makamlar, unvanlar ve hatta isimler anlamını yitirmiş, her fert önüne ardına bakmadan cepheye koşmuşsa, 2023 yılına giden yolda büyük kurultaya ve sonrasındaki çetin mücadeleye aynı şuur ve vakarla iştirak etmek her birimiz için ülkücü bir erdem olduğu kadar kutlu bir ödevdir de” dedi.

Türki Milleti’nin yüreğindeki ülkü ışığını hiçbir karanlık gücün söndüremeyeceğini vurgulayan Durgun, sözlerine şöyle devam etti: “Topun, tüfeğin, idam sehpalarının kalleş pusuların yok edemediği, Türk Milleti’ nin yüreğindeki “ülkü ışığını”, hiçbir karanlık gücün söndüremediği ve söndüremeyeceği, 9 Işıkla aydınlanan yiğit yürekleri hiçbir şer odağının sindiremediği ve sindiremeyeceği nesillerin yetişmesini sağlayan Başbuğ Alparslan Türkeş’ tir bizim atamız. Tarihin en eski döneminden bugüne kadar bayrağımızı dalgalandıranlar, varlığımızı borçlu olduklarımız, ebedi uykularında rahat uyusunlar, müsterih olsunlar; bu bayrak sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Ay yıldızlı albayrağı, üç hillalli kutlu sancağı, bize yol gösteren bozkurtlu bayrağımızı göklerde de gönüllerde de dalgalandırmaya devam edeceğiz. Hiç şüpheniz olmasın ki; birliğimiz İstiklal’in teminatı, dirliğimiz istikbalin sönmez ışığı ve kazanan Türkiye olacaktır.”

Durgun’un konuşmasının ardından salondakiler kongre dışarısına alındı. Ardından oy kullanacak delegeler sırayla sandık başına geçerek oylarını kullandı. Saat 17.30’a kadar süren oy kullanma işlemlerine 600 delegeden 576 delege oy kullandı. Durgun, 10 oyun geçersiz sayıldığı sandıklardan 566 oy alarak tekrar il başkanlığına seçildi. Kongrede Alanya’dan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da katıldı.

ANTALYA’DA MHP ANTALYA İL BAŞKANLIĞI’NIN 13. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 600 DELEGEDEN 576’NIN OY KULLANDIĞI VE 10 OYUN GEÇERSİZ SAYILDIĞI KONGREYE TEK ADAY OLARAK KATILAN MEVCUT BAŞKAN HİLMİ DURGUN, 566 OY ALARAK TEKRAR BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ. (SUAT METİN/ANTALYA-İHA)
Antalya’da MHP Antalya İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. 600 delegeden 576’nın oy kullandığı ve 10 oyun geçersiz sayıldığı kongreye tek aday olarak katılan mevcut başkan Hilmi Durgun, 566 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.