DOLAR 8,65730.33%
EURO 10,16290.42%
ALTIN 493,620,30
BITCOIN 364149-3,22%
Antalya
33°

AÇIK

16:27

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

31 taşınmaz ile ilgili o listede Alanya da var

31 taşınmaz ile ilgili o listede Alanya da var

ABONE OL
13:14 - 1 Eylül 2021 13:14
31 taşınmaz ile ilgili o listede Alanya da var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Antalya, Aydın, İzmir, Mersin ve Muğla’nın turistik bölgelerindeki mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan 31 taşınmazın özelleştirme programına alınarak satışa çıkarılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda Alanya, Kuşadası, Çeşme Alaçatı, Mersin’in Toroslar ile Marmaris ilçesindeki 31 taşınmaz için özelleştirme kararı alındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınması; ‘Satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri veya birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine’, özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla satışa çıkarılan taşınmazların tamamının turistik bölgelerde olması dikkat çekti. 31 taşınmaz arasında Kuşadası’nda denize sıfır 12 bin metrekarelik parsel ile Alaçatı’da bir birine bitişik 16 parselden oluşan yaklaşık 120 bin metrekare, Toroslar’ın Gözne yaylasındaki 21 bin metrekare arazi de bulunuyor.

Cumhuriyet kazanımlarının parsel parsel peşkeş çekildiğini söyleyen CHP Milletvekili Süleyman Bülbül, “Cumhuriyet kazanımlarımız, devlete ve millete ait gayrimenkuller Ak Parti iktidarı tarafından parsel parsel satılarak birilerine peşkeş çekiliyor. Ak Parti iktidarı 70 milyar dolarlık bir özelleştirme furyasından sonra cumhuriyet kazanımlarından hiçbir şey bırakmadı. Sıra hazine arazilerine geldi. Hemen hemen her ay Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlarla hazine arazileri satılarak milletin toprağı yandaşlara peşkeş çekiliyor.

rk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
rk


HIZLI YORUM YAP