DOLAR 31,0578 0.14%
EURO 33,6573 -0.09%
ALTIN 2.030,740,69
BITCOIN 1583991-1,59%
Antalya
16°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
AK PARTİ BÖCEK’İN PROJELERİNİ ELEŞTİRDİ

AK PARTİ BÖCEK’İN PROJELERİNİ ELEŞTİRDİ

ABONE OL
18:24 - 10 Temmuz 2020 18:24
AK PARTİ BÖCEK’İN PROJELERİNİ ELEŞTİRDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, pandemi sebebiyle 3 ay aradan sonra Temmuz ayı toplantısında bir araya geldi.  Mecliste AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin’in belediyenin proje ve faaliyetlerine yönelik yaptığı eleştiriye Başkan Böcek cevap verdi. Vatandaşın belediyeden büyük ve vizyonlu projeler beklediğini belirterek, “Sloganlar güzel, eylemler yetersiz. Daha gerçekçi, vizyonlu projelerin gerçekleşmesi en büyük arzumuzdur” diyen  Çetin’e cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  “Bu projelerin küçümser gibi söylenmesi, kimseye bir şey çıkarmaz. Yerelden kalkınmayla ilgili projeleri yapmaya devam edeceğiz. Burada yeni projelerle ilgili yapılması gereken ne varsa yapmaya devam ediyoruz. Sonuçta bu para benim rahmetli babamın parası değil. Bu Antalyalı hemşehrilerimizin parasıdır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı, Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirildi. Pandemiden sonra 3 aydır görülmeyen meclis, bugün sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapıldı. 61 maddenin görüşüldüğü mecliste, encümen üyeliği için adaylar belirlendi. CHP’den Mesut Kocagöz, Büşra Özdemir ve Mithat Aras, İyi Parti grubundan ise Şerafettin Özer, Mesut Cengiz Büyükgebiz aday oldu. Seçimler yapılırken aynı zamanda parti grup sözcüleri de şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, geçtiğimiz özel günlere, 15 Temmuz hain darbe girişimine ve Sakarya’daki patlamaya yönelik açıklamalarını sürdürdü.

Sandıktan 102 oy çıkarken, Kocagöz 56, Büşra Özdemir 54, Mithat Aras 57, Şerafettin Özer 54, Mesut Cengiz Büyükgebiz ise 63 oy aldı.

 

“NE SİYASİ GÖRÜŞE NE DE KİMLİĞE BAKIYORUZ”

 

Başkan Böcek, grup sözcülerinin iyi dileklerine katıldığını belirterek, “Pandemi sürecinde 3 ay ayrı kaldık. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’ta rahmet, hastalara acil şifa dilerim. Emeği geçen Sağlık Bakanlımıza, iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasi partilere, ilçe belediyelerimize, çalışma arkadaşlarıma ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu süreci Antalya’mızdan Diyarbakır’a tayini çıkan Karaoğlu ile beraber atlattık, birlikte gerçekleştirdik. Bu süreçte bizleri kırmadan ‘evde kal’ sloganımıza uyan 65 yaş üstü büyüklerimizin ellerinden öpüyorum. 65 yaş üstü büyüklerimizle arkadaşlarımız çok ilgilendi. Kimsenin ne siyasi görüşüne, ne de kimliğine bakıyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

15 Temmuz’da protokolle birlikte meydandan olacaklarını ifade eden Böcek, her türlü darbeye karşı olduklarını ve Cumhuriyet’in önemine değindi.  Plan Bütçe Komisyonu üyelerinin de seçimi yapıldı. Bu kapsamda CHP’den Oktay Başaran, Zafer Tan, Ali Bolat, Batuhan Mutlu Engin, AK Parti’den Abdurrahman Yılmaz, Serhat Demir, Levent Konur, MHP’den Mehmet Yüksel, İyi Parti’den ise Avni Atay seçildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonu’na CHP’den Şafak Otuzaltı, Osman Manis, Mehmet Yörükoğlu, Bülent Özgüven,  AK Parti grubundan Şefket Özkan, İsmail Demir, Fırat Demirci, MHP’den Kemal Kara, İyi Parti’den Mustafa Başkak seçildi.

Ulaşım Komisyonuna CHP’den Zekeriya Altun, Deniz Filiz, Ahmet Can, Ertuğrul Ünal, AK Parti’den Muhammet Ural, Hüdaver Tanık, İlhami Yıldıran, MHP’den Abdurrahman Caran, İyi Parti’den ise Gürsel Aşık seçildi.  Üye seçimlerinin ardından belediyenin kazandırdığı projeler ve faaliyetlerinin anlatıldığı kısa film izletildi.

 

ÇETİN: “SLOGANLAR GÜZEL, EYLEMLER YETERSİZ”

AK Parti Grup Sözcüsü Ali Çetin, 2019 faaliyet raporunun ardından,  “Güzel bir video hazırlanmış. Sayın başkanım, ‘Antalya’nın mutluluğu için geliyoruz’ dediniz. ‘Ben, sen, yok’ dediniz. ‘Antalya’nın emrinde olacağım’ dediniz. ‘Planlı, kurallı, kimlikli kent’ dediniz. 3. Etap raylı sistemi hattında her şey hazırken yanlış ve hatalı proje gibi lanse ettiniz. Güzel sloganlarla geldik. Faaliyet raporunda emeği geçenlere teşekkür etmekle beraber, o kadar basit, o kadar küçük, lüzumsuz projelerle Antalyalıların vaktini çaldık ki, ben buradan söylemek istiyorum. Vatandaşımız belediyemizden büyük vizyon projeler bekliyor. Antalya’da 3 tane kasap dükkanı açıp, birkaç süt dağıtıp, raylı sistemden, ‘9 milyon kar elde ettik’ deyip, 9 milyondan fazla kasap ve sütle alakalı reklam gideri harcamak nasıl bir tasarruftur anlamış değiliz. Seçildiğinizden bu yana olumlu projelere destek olduk. Geçen sene bu zamanlar sivrisinekle başımız dertteydi. Dile getirdik, mazeretlere sığınızdınız. 1 sene geçti, Antalyalı sinekten kurtulamadı. Sloganlar güzel, eylemler yetersiz. Daha gerçekçi, vizyonlu projelerin gerçekleşmesi en büyük arzumuzdur. Antalya’ya yapılacak her türlü faaliyetin her zaman arkasındayız. Ufak projeleri bırakıp büyük projelere geçme vakti geldi. En ucuz su içen ilden, en pahalı su içen il durumuna bile geldik” ifadelerini kullandı.

MHP grup Sözcüsü Selçuk Senirli de, “Sivrisinekle mücadelede zafiyet gördük. Bunun hassasiyetle incelenmesini talep ediyoruz. Faaliyet raporunun şuyunda, buyunda değiliz. En büyük denetçi Antalyalılar’dır. Ama sivrisinekle ilgili çok şikayet alıyoruz ve gündeme getirmek istiyorum” diye konuştu.

 

” YURT DIŞINDA ANTALYA’NIN ESERLERİ VAR. BİZDE BUNA ‘KATKI KOYALIM”

AK Parti grubundan Nafiz Tanır ise Kırcami ve Balbey çalışmalarına değindi. Tanır, “Kırcami’den bahsedildi. Kırcami’de alt yapı için nasıl planınız var? Kırcami’nin maliyeti nedir? Ne kadar sürecek? Net açıklama alırsak katkı koymak isteriz. ‘Yol açıyoruz’ değil de, ‘şunun şu kadar maliyeti var’ diyerek tartışalım. Balbey halkının beklentisi var. Net tarih koymak. Bu işler de önemli. Yurt dışında Antalya’nın eserleri var. Bizde buna ‘katkı koyalım’ dedik. ‘Değerlendiririz’ dediniz, bu konuda çalışma geldi. Ekrem İmamoğlu tablo getirdi. Bir eserin getirilmesi güzeldir. Kendisine teşekkür ederiz eseri getirdiği için. Antalya’mız da kendi toprağından giden eserleri getirmek için bir şey yapamadık” ifadelerini kullandı.

 

BÖCEK: “GEÇMİŞLE HESABIM YOK”

Kendisine yapılan eleştirilere ve sorulara karşılık teşekkürlerini sunan Muhittin Böcek, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız dedim, sözümün arkasındayım. Geçmişi eleştirmeyle, geçmişle ilgili bir hesabım yok. Neden yanlış borçlanıldı konusuyla ilgili halkımız 31 Mart’ta kararını verdi. Bu eleştirilere ilgili bende yapıcı eleştiriyorum. Hala AK Partili arkadaşların çalıştığını söylemeyeceğim. 31 Mart seçim öncesi toplam 13 ihale, seçime 5 aya kala, vatandaşın oyunu almak için yapılmış. Projelerin bitimine bakacak olursak maliyeti 1 buçuk milyardır” şeklinde konuştu.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.