DOLAR 31,0204 0.04%
EURO 33,7247 0.31%
ALTIN 2.020,570,13
BITCOIN 1602164-0,40%
Antalya
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
ALANYA’DA HER NOKTA DEZENFEKTE EDİLİYOR

ALANYA’DA HER NOKTA DEZENFEKTE EDİLİYOR

ABONE OL
12:00 - 26 Ağustos 2020 12:00
ALANYA’DA HER NOKTA DEZENFEKTE EDİLİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Dezenfeksiyon Ekibi çalışmalarına ilçe genelinde hız kesmeden devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) salgını ile ilgili olarak, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirlerin harfiyen uygulanması ve takibi ile beraber, Alanya Belediyesi olarak alınan kurumsal tedbirlerin ilk aşaması olan dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde 18 kişilik bir ekip oluşturularak 10 Mart 2020 tarihinden bu yana düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları sürdürülmekte.

TÜM BİRİMLER VE KAMU BİNALARI TİTİZLİKLE DEZENFEKTE EDİLİYOR

Alanya Belediyesine ait olan tüm hizmet binaları, kültür merkezi, kütüphaneler, pek çok farklı bölgede bulunan hizmet şantiyeleri ve depolar kullanım yoğunluğuna göre dezenfekte ediliyor. Ayrıca halkın yoğun kullandığı kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda ve hizmet araçlarında Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile mücadele edilmektedir.

“TEDBİRLİ VATANDAŞ DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Dezenfeksiyon çalışmaları hakkında Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş şunları bilgileri verdi, “Müdürlüğümüze bağlı COVID-19 Dezenfeksiyon Ekibi’nde görevli arkadaşlarımız ile gece-gündüz demeden gerekli tedbirleri alarak Alanyalılar için salgının ilk günlerinden bu yana dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz. Zorlu ve hassas bir süreç olan 6 aylık zaman diliminde planlamalarımız hem çalışma arkadaşlarımızı hem de vatandaşlarımızı koruyacak şekilde sürdürülmüştür. Toplum bilinci ile hareket eden ve maske-mesafe-temizlik kurallarına riayet eden vatandaşlarımızın da sürece yaptıkları katkıları unutmamak gerekir. Bundan sonraki dönemde de toplumun tüm kesimlerinin duyarlı ve dikkatli davranacağını ümit ediyoruz. Alanya Belediyesi olarak bizler de dezenfeksiyon sürecinde üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.