DOLAR 28,9059 0.1%
EURO 31,5016 0.02%
ALTIN 1.892,980,19
BITCOIN 11144851,99%
Antalya
19°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’da yabancı hastalar Türk hekimlerine emanet

Alanya’da yabancı hastalar Türk hekimlerine emanet

ABONE OL
10:59 - 18 Ocak 2023 10:59
Alanya’da yabancı hastalar Türk hekimlerine emanet
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Tesadüfen memesinde fark ettiği kitle nedeniyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 59 yaşındaki Rus uyruklu hasta Praskovia Cherven, meme kanseri olduğunu öğrendi. Cherven, başarılı bir operasyon sonrasında Türk hekimleri sayesinde sağlığına kavuştu.
Rus vatandaşı Praskovia Cherven, memesinde fark ettiği kitle sebebiyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ALKÜ Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Yılmaz Güler’e başvuruda bulundu. Yapılan muayene, tetkik ve görüntülemeler neticesinde yapılan biyopside Cherven’e meme kanseri teşhisi konuldu. Ameliyat kararı alındı. Başarılı bir ameliyata imza atan Doç. Dr. Güler hastaya uygulanan operasyon hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Yılmaz Güler: ”Ameliyat öncesinde hastamıza onkoloji hekimimizle koordineli bir şekilde çalışarak kemoterapi uyguladık. Kitle küçültüldükten sonra ameliyatını planladık. Operasyon sırasında koltuk altı lenf bezleri örneklemesi yapıldı. Bu sayede koltuk altı lenf bezlerinin temizlenmesine gerek kalmadan tedavi edildi. Meme koruyucu cerrahi uyguladığım hastam Praskovia Cherven’in memesinin tamamının alınmasına gerek kalmadı. Böylelikle koltuk altı temizlenmesine bağlı gelişebilecek komplikasyonların önüne geçilmiş oldu. 1 saat süren operasyon sonrası hastamızın takibini genel cerrahi servisimizde gerçekleştirdik. Daha sonra taburcu işlemleri yapıldı. Dünyanın dört bir yanından insanlar ülkemize güvenerek sağlıklarına kavuşmak için hastanemize geliyor. Turizm bölgesi olan ilçemizde sağlık turizmi yetki belgesi almaya hak kazanan bir hastane olarak her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda değer veriyor, sağlıklarını önemsiyoruz” diye konuştu.
Ameliyat sonrası teşekkür için hekimi Doç. Dr. Güler’i ziyaret eden Cherven, ”Ameliyat beni korkutuyordu. Genel Cerrahi hekimim Doç. Dr. Yılmaz Güler sayesinde bu korkularım kayboldu. İçim rahat bir şekilde ameliyatımı oldum. Sonuçtan da oldukça memnunum. Türkiye’deki sağlık hizmeti ülkemize göre daha kaliteli ve iyi. Doktoruma, hastane çalışanlarına ve yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.