DOLAR 28,9553 0.05%
EURO 31,8441 0.19%
ALTIN 1.903,010,10
BITCOIN 10939210,03%
Antalya
17°

HAFİF YAĞMUR

06:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Alanya’daki inşaat sektörü temsilcilerinin sorunları masaya yatırıldı

Alanya’daki inşaat sektörü temsilcilerinin sorunları masaya yatırıldı

ABONE OL
14:01 - 23 Aralık 2022 14:01
Alanya’daki inşaat sektörü temsilcilerinin sorunları masaya yatırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR) olarak, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR) kurucu yönetim kurulu üyesi olan Eray Erdem ile T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bir dizi ziyaretlerde bulunduk.

Riskli Yapılar Daire Başkanı Serdar Canikli Yapı Denetim Daire Başkanı Tuna Acar Yapım Teknolojileri ve Laboratuvar Daire Başkanı İrşade Aydoğdu ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Tuna Cebecioğlu ile Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren müteahhitlerimiz adına görüşmelerde bulunduk ve müteahhitlerimizin mevcut sorunlarını aktarıp, bu sorunların çözümü için istişarede bulunduk.

İnşaat sektöründe; üyelerimizin aktardığı en büyük sorunlar, özellikle şehir dışından gelen yapı denetim firmalarının, müteahhitlerimizin iş programına fiziki mesafeden dolayı uymakta zorluk çektikleridir. Bu yapı denetim firmaları, kendilerine göre beton ve iş programı yapılması taleplerinde bulunup ayrıca onaylı projelere müdahale etmek ve dizayn ile ilgili sıkça değişiklik taleplerinde bulunmaktadırlar.

Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR) olarak, bu sorunları ele alıp nasıl çözebiliriz ve sistemi nasıl daha sağlıklı işleyebilir hale getirebiliriz diyerek, gerekli toplantıları gerçekleştirdik. Ayrıca konu ile ilgili olarak T.C Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum bilgilendirildi ve kendisi genel müdür daire başkanları ve yardımcılarına talimatlarda bulunup, bu bağlamda yapılan toplantıya sorunların çözümü için daha yakından ilgileneceklerini iletip, bizim çözüm önerilerimizi alıp, ivedi olarak Antalya’da bu hususla alakalı yapı denetim firmaları ve müteahhitlerle toplantılar düzenleneceğini bildirdi. Ayrıca Antalya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürümüz Tevfik Altınay ile görüşülüp bir toplantı ayarlanacağını, konuyla alakalı kendileriyle direk irtibata geçilmesini belirtip, süreci hızlandırmak adına efor sarf edeceklerini ilettiler. Biz Alanya MÜT-BİR olarak, müteahhitlerimizin sorunlarını takip edip, bu hususlarla alakalı olarak edindiğimiz tüm gelişmeleri de kendilerine aktaracağız.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.