DOLAR 31,1236 0.26%
EURO 33,8033 0.49%
ALTIN 2.036,160,19
BITCOIN 1590948-0,05%
Antalya
14°

HAFİF YAĞMUR

16:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
ALKÜ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

ALKÜ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

ABONE OL
15:51 - 2 Eylül 2020 15:51
ALKÜ İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) bünyesinde İlkyardım Eğitim Merkezi açıldı.

ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan tarafından açılışı gerçekleştirilen ALKÜ İlkyardım Eğitim Merkezi’nin açılış törenine Covid-19 pandemisi sebebiyle sınırlı sayıda akademisyen ve idari personel katıldı. Açılış konuşmasında ilk yardımın önemini ve toplumun bu konuda bilinçlendirilmesinin gerekliliğine değinen Rektör Kalan, “Hepimizin başına gelebilecek basit ya da önemli kazalarda ilk yardım hayati önem taşımaktadır. Olay anında ilk yardımda bulunacak uzman kişilerin bulunma ihtimalinin düşük olduğunu düşünürsek bizlerin bu konuda eğitimli olması bir insanı hayata bağlayabilecektir. Haberlerden gördüğümüz kadarıyla yapılan yanlış müdahalelerin insanların ölümüne ya da engelli kalmalarına neden olabiliyor. Belki o an yapılacak basit ama doğru bir müdahale ile bir hayat kurtulabiliyor. Her eğitim mutlaka önemlidir şüphesiz ki ama ben ilkyardım eğitiminin insan hayatı için en önemli eğitimlerden biri olduğunu ve her bireyin bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“EĞİTİMLERE GÜVENLİK PERSONELİMİZ İLE BAŞLAYACAĞIZ”

ALKÜ’nün ilkyardım eğitimi konusunda üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade eden Rektör Kalan, “Her personelimizin bu eğitimi alması yönünde çalışmalar yapacağız. Öncelikle insanlarla daha fazla içi içe olan güvenlik personelimizle başlama gayesindeyiz. Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (ALKÜSEM) bağlı olarak hizmete girmesiyle Alanya halkına da bu konuda en etkin ve yetkin akademisyenlerimizle eğitimler vereceğiz” diye konuştu.

“TÜM HALKIMIZI EĞİTİMLERİMİZE BEKLERİZ”

ALKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALKÜSEM) işbirliği ile hayata geçirilen merkezde, ilk yardım eğitimi vermek için gerekli tüm alt yapı hazırlanarak en fazla 27 kişiden oluşan guruplar halinde eğitim verilebilecek. Konuyla ilgili detaylı bilgi veren ALKÜ Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arife Albayrak Coşar, “Merkezimizde temel ilkyardım eğitimi ve güncelleme eğitimleri verilecektir. Eğitimler üniversitemiz öğretim üyeleri tarafından toplamda 16 saatlik teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Eğitimin ardından kursiyerlerimiz İl Sağlık Müdürlüğünün sınavlarına katılacak ve bu sınavlarda başarılı olanlar Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardımcı Belgesi’ni almaya hak kazanacaklar. Kursiyerlerimiz gerekli sertifikaları aldıktan sonra toplumun her alanında acil müdahale gerektiren durumlarda ilkyardım uygulaması yapabilecek yetkin birer ilkyardımcı olacaklardır. ALKÜ İlkyardım Eğitim Merkezi ilçemize ve tüm halkımıza hayırlı olsun.’ dedi.

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arslan ise konuyla ilgili olarak, “Üniversitemizde görev alan akademisyenler tarafından verilecek olan eğitimlere Alanya bölgesindeki iş ve iş yerlerinde çalışan personeller, üniversite personelimiz, öğrencilerimiz ve tüm halkımızın katılımını bekliyoruz.  İlkyardım kurslarına katılmak isteyen adaylarımız üniversitemiz web sitesi ALKÜ SEM sayfası üzerinden başvurularını yapabilecekler” diye konuştu.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.