DOLAR 31,0194 0.04%
EURO 33,7291 0.35%
ALTIN 2.020,770,14
BITCOIN 1599004-0,50%
Antalya
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Başkan Yücel Antalya’da düzenlenen 2022 Yağlı Güreş Forumu’na katıldı

Başkan Yücel Antalya’da düzenlenen 2022 Yağlı Güreş Forumu’na katıldı

ABONE OL
15:37 - 16 Şubat 2022 15:37
Başkan Yücel Antalya’da düzenlenen 2022 Yağlı Güreş Forumu’na katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğinde Antalya’da düzenlenen 2022 Yağlı Güreş Forumu’na katıldı.
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 2022 Yağlı Güreş Forumu Antalya’da gerçekleştirildi. Foruma; Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Üyesi Belediye Başkanları, meclis üyeleri, güreşçiler ve güreş ağaları katıldı. Forumda Alanya’yı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Alanya Belediye Meclis Üyeleri Fevzi Alaattinoğlu, Mehmet Babaoğlu ve Hacı Mevlüt Zavlak temsil etti.

GÖKBEL GÜREŞLERİ SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRAS LİSTESİ’NDE

Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 2016 yılında Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteği ile hazırlanan “Alanya-Gökbel Yağlı Güreş Festivali” dosyasının Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce incelenip onaylanmasının ardından UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne kabul edildiğini hatırlatan Belediye Başkanı Yücel, ata sporu güreşleri yaşatmak için Gökbel Yaylası Yağlı Güreşlerini devam ettireceklerini söyledi.

16. GÖKBEL YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 16-17 TEMMUZ’DA YAPILACAK

Ata sporu güreşlerin daha iyi şekilde yapılması için görüş alışverişinde bulunulan forum sonrası açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin bir üyesi olarak foruma katıldık. Oldukça verimli bir forum oldu. Alanya’mızda geleneksel hale getirdiğimiz ve ülkemizin en önemli güreşlerinden birisi olan Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni 16-17 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 16’ncısında tüm Alanya halkımız ile yeniden bir araya geleceğiz” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.