DOLAR 31,1396 0.09%
EURO 33,8441 0.09%
ALTIN 2.035,910,21
BITCOIN 17405538,58%
Antalya
14°

PARÇALI BULUTLU

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
‘İdarecilik lordlar kamarasıyla alem yapmak değildir’

‘İdarecilik lordlar kamarasıyla alem yapmak değildir’

ABONE OL
13:52 - 9 Temmuz 2021 13:52
‘İdarecilik lordlar kamarasıyla alem yapmak değildir’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

MHP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Çiçek’in Alanya Tapu Müdürlüğü ile ilgili sosyal medyada paylaşım yapmasının ardından kendisine Tapu Müdürü tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Çiçek, “Aynı mekanda onlarca vatandaşın isyanına hakaretine kulaklarını tıkayıp da benim sosyal medya paylaşımımdan kendine bir hakaret çıkaran şahsı kınıyorum” diye konuştu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kamil Çiçek, şu ifadeleri kullandı: “Yazmayayım diyorum ama… Sosyal medyada paylaştığım, akabinde gazetelere manşetten girilen tapu meselesiyle ilgili tapu müfettişleri bilgime başvurdu. Ben de yaşadığım meseleyi müfettiş beye aktardım. Bu arada benim paylaşımımdan sonra müfettişlerin incelemesi sonucunda birçok yolsuzluk ortaya çıktı ve bazı personeller açığa alındı. Sosyal medyada yazışmalar devam ederken bir yorumumda gayri ihtiyari ‘Aman müfettişlere dikkat, olayın üzeri örtülmesin’ yazdım ve birkaç saat sonra vicdan yaptım ve yorumumu kaldırdım. Müfettiş bey o yorumumu görmüş ve niye müfettiş üzerinden algı yapıyorsun dedi. Ben de özür diledim ve olayın üzeri kapanmasın diye böyle yazdım dedim. Sonra müfettiş bey bak olayın üzerini kapatmadık, bu yolsuzlukları kim çıkardı, biz çıkardık dedi. Görevini layıkıyla yapandan Allah razı olsun.
Bugün de polis karakolundan aradılar bir ifaden var diye. Tapu Müdürü bana hakaret etti diye suç duyurusunda bulunmuş. İfademizi verdik. Sosyal medya paylaşımlarım ve gazeteler ortada. Bir hakaret söz konusu değil. Aynı mekanda onlarca vatandaşın isyanına hakaretine kulaklarını tıkayıp da, benim sosyal medya paylaşımımdan kendine bir hakaret çıkaran şahsı kınıyorum. Bu arada yapılan tahkikat sonucunda bazılarının bir günde tapu devri yaptığı da aşikar olmuştur. Tapu ile ilgi paylaşımım üzerine müteahhit arkadaşlarım ve abilerimden bazıları telefon ile, bazıları da bizzat bana gelerek paylaşımımı kaldırmamı ve bu işi kaşımamamı rica ettiler. Ama ben geri vites yapmadım ama yeni bir paylaşım da yapmadım. Netice de müdür bey beni dinleme nezaketinde bulunsaydı, mağduriyetimi gidermese bile ben bu yazıyı yazmaktan imtina ederdim. Yine de ben ve yüzlerce vatandaşın mağdur olmasına seyirci kaldığı halde, kendisinin yıpranmasında pay sahibi olduğum için üzgünüm. Keşke hiç yaşanmasaydı. Umarım bundan sonraki görev hayatında aynı eksikliği göstermez. İdareci olmak kapalı kapılar arkasında avam kamarasına sırtını dönüp lordlar kamarasıyla alem yapmak değildir. Ben paylaşımımda işini bir günde yaptığın insanlardan ne aldın demedim ki hakaret etmiş sayılayım. Kamuoyunda konuşulan onca dedikodu olduğu halde bir tanesini yazmadım ve yine yazmıyorum. Bel altı vurup rencide etmedim. Ben müdür beyin yerinde olsam bu haberler gazetelere düştüğünde bir açıklama yapardım. Açıklamanın içeriği de şöyle olabilirdi: “Sevgili Alanya halkı; evet tapuda bir aksaklık var ve mağduriyetler yaşanıyor. Sizlerden çok özür dilerim. Şikayetlerinizi aldım kabul ettim. Mülki amirlerimle görüşerek acilen bir çözüm üretip bundan sonra sizleri mağdur etmeyeceğim” Çok mu zor böylesi bir açıklama? İdare makamı mazeret makamı değil çözüm makamıdır.”

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.