DOLAR 31,1461 0.13%
EURO 33,8188 0.04%
ALTIN 2.031,890,01
BITCOIN 17766614,98%
Antalya
°

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
KAYMAKAM ÜRKMEZER MUHTARLARLA BULUŞTU

KAYMAKAM ÜRKMEZER MUHTARLARLA BULUŞTU

ABONE OL
12:46 - 1 Ekim 2020 12:46
KAYMAKAM ÜRKMEZER MUHTARLARLA BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Muhtarlar İle Buluşma Toplantısı yaptı. Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Alanya’nın mahalleleri ile ilgili önemli konularda uygulamalar ile ilgili hatırlatmalar yapıldı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda Alanya Belediye Başkan yardımcısı Özgür Karamut, İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Burak Mindivanlı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Birimi Müdürü ve Kurum müdürleri hazır bulundu.

Covid -19 küresel salgınına karşı uygulanan tedbirlere uyulması, kırsal kesimlerde muhtarların diğer kamu görevlileri ile işbirliği içinde olmaları istendi. Cenaze, düğün, nişan, asker uğurlama gibi toplu organizasyonların yapılmaması, yapılması halinde katılımın sınırlı tutulması, kuralların kamu faydası gözeterek etkin bir şekilde uygulanması, uygulanmadığının tespiti halinde zaman kaybetmeden ihbar edilmesi istendi. Toplu katılımların olacağı durumlarda İç İşleri Bakanlığının genelgelerine uygun şartlarda yapılmasının gerektiğinin altı çizildi. Kalabalıklara hizmet eden işletmelerin de kurallara uyması gerektiği hatırlatıldı, uymayanların uyarılması veya 112 aracılığıyla ihbar edilmesi istendi.

Muhtarlardan özellikle mahallelerde temaslı diye adlandırdığımız potansiyel risk taşıyanların kontrolüne destek vermeleri istendi, kişilerin karantina tedbirlerine uymamaları halinde gerekli işlemlerin yapılarak Antalya’daki yurtlara gönderileceği hatırlatıldı. İzolasyonda olup kurallara uymayanlara adli işlemle karşı karşıya kalacaklarını bildirmeleri istendi. Şüpheli vakaların İlçe Sağlık Müdürlüğüne bildirilmesi hususunda hassas davranmaları vakit kaybetmemeleri istendi.

Muhtarlar, desteğe ihtiyacı olduğuna inandığınız bize ulaşmaya çekinen vatandaşlarımız varsa, EBA’ya ulaşamayan öğrencilerimiz varsa Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde olmaları konusunda bilgilendirildi.

Ürkmezer yaptığı konuşmada “Bugüne kadar ettikleri hizmetler için Muhtarlara teşekkür ederken, bundan sonra görev tanımımızda artık salgınla mücadele de var, hepimiz önce bireysel, sonra toplumsal olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Hepimiz bu konuda etkili bir yöntem ile çalışıyoruz ve sistemimizin aksamaması, daha hızlı ve etkin olarak işlemesi için birbirimize destek olmalıyız. 7/24 çalışma artık teknoloji ile daha da kolay, bundan faydalanalım. Covid-19 ile mücadelede yapılan her çalışma daha hızlı eski normalimize dönmemize katkı sağlayacaktır” dedi.

Toplantı kurum müdürlerinin kendi konularında bilgi vermesi ile son buldu.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.