DOLAR 31,0445 0.17%
EURO 33,6859 0.06%
ALTIN 2.037,501,03
BITCOIN 1587865-0,88%
Antalya
16°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
Rektör Kalan ALKÜ’nün gelişimi için muhtarlara danıştı

Rektör Kalan ALKÜ’nün gelişimi için muhtarlara danıştı

ABONE OL
16:55 - 18 Ağustos 2022 16:55
Rektör Kalan ALKÜ’nün gelişimi için muhtarlara danıştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, 2022-2023 Öğretim Yılı öncesinde Alanya’daki muhtarlarla bir araya geldi. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, 2022-2023 Öğretim Yılı öncesinde Alanya’da bulunan muhtarlarla kahvaltı programında bir araya geldi. Yeni öğretim yılı öncesinde ALKÜ’lü öğrencilerin daha iyi imkânlarla öğrenim görmeleri adına bir dizi temaslarda bulunan Rektör Kalan, bu kez Alanya mahalle muhtarlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Programa ev sahibi Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın yanı sıra Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Aslan, ALKÜ Genel Sekreteri Alper Özyürek, daire başkanları ve muhtarlar katıldı.

“SİZLERİN GÖRÜŞLERİ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ”

Kahvaltı programında ev sahibi olarak misafirlere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Rektör Kalan; “Alanya’nın gururu ALKÜ’nün, her geçen gün büyüyen ve gelişen bir devlet üniversitesi olması sebebiyle beraberinde gelişen sorunlara şehrin dinamikleri olarak yapacağımız istişareler ile birlikte çözümler üreteceğimize inanıyorum” dedi. Kahvaltı sonrasında ALKÜ’yü detaylarıyla tanıtan Rektör Kalan, muhtarlar ile şuan ve gelecek planları konusunda fikir alışverişinde bulundu. Konuşmasında gerçekleştirilecek işbirlikleri konusunda da planlamalar yapılabileceğini ifade eden Rektör Kalan; “Üniversitemizi kazanarak şehrimizde misafir ettiğimiz öğrencilerimizin sorunlarına çözüm noktasında birlikte hareket edeceğimize inancım tamdır. Mülki amirlerimizle birlikte ortak hareket ederek çeşitli istişarelerle neler yapabiliriz, bugüne kadar neler yapıldı, bundan sonra sizin de önerileriniz ile neler yapılabilir tüm bunları masaya yatıracağımız verimli bir buluşma olacağını düşünüyorum.” dedi.

“KONGRE MERKEZİ DİŞ HEKİMLİĞİ VE HASTANESİ OLACAK”

ALKÜ’yü detaylarıyla misafirlerine anlatan Rektör Kalan, Cikcilli yerleşkesi için de alt yapı çalışmalarına başlandığını dile getirdi. Rektör Kalan konuşmasının devamında; “Önümüzdeki yıl 2023 yılında Cikcilli Yerleşkesinde, Sağlık Bilimleri Merkezi dersliklerinin temelini atacağız. Burası sağlık ve spor yerleşkesi olarak inşa edilecek. Ayrıca Konaklı Diş Hekimliği Fakültesinde öğrencilerimizin daha iyi eğitim görmesi ve vatandaşlarımızın daha konforlu bir şekilde tedavi edilmeleri için Konaklı Kongre Merkezini Diş Hekimliği Fakültesi ve hastanesine dönüştürmeye karar verdik. Yapılacak düzenlemelerle birlikte Konaklı Kongre Merkezimiz tamamen Diş Hekimliğinin merkezi ve hastanesi haline gelecek.” dedi. Rektör Kalan bu bağlamda ALKÜ’nün büyüyen ve gelişen bir üniversite olması sebebiyle ileriki yıllarda Kestel gibi Cikcilli, Oba, Tosmur, Konaklı Mahallelerinin de daha aktif bir şekilde üniversitenin olumlu etkilerini görmeye başlayacağını dile getirdi. Devamında Rektör Kalan; “Bu bağlamda bizler de sizin düşüncelerinize, görüş ve önerilerinize önem veriyor, öğrenmek istiyoruz. Daha önce mahalle muhtarlarımızla böyle toplu bir organizasyonda bir araya gelme imkânımız olmamıştı. Bu sebeple ilk olarak sizlerle istişare ortamında buluşmak bugünü önemli kılıyor. Sahada olan sizlersiniz o yüzden sizlerin görüşleri bizler için önemli. Her zaman kapımız sizlere açık” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN REFAHI İÇİN YOĞUN ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİZ”

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, ALKÜ’nün emin adımlarla büyümesinin mutluluk veren bir unsur olduğunu belirterek “Sadece öğrenci sayısı üniversitenin büyümesi için yeterli değildir. Kentle ne kadar bütünleşirse o kadar iyidir. Üniversitemizin projeleriyle birlikte kentle bütünleşmesi konusunda çalışmalarının her geçen gün daha da arttığını görmek mutluluk verici. Üniversiteler sadece kendi içinde akademik gelişim anlamında değil, öğrencileriyle, kente kattığı vizyonla, kent üzerinde yapacağı akademik çalışmalarla, olabilecek sorunları önceden tespitiyle ve yön göstermesiyle hem yöneticiler, hem de siyasetçiler ve bu kentte yaşayanlar için güzel bir zemin hazırlıyor. Alanya, var olan iki üniversiteden ne kadar çok yararlanırsa o kadar büyük bir faydalar elde edecektir” dedi. Amaçlarının öğrencilerin güvenli, huzurlu, rahatça okula gidebileceği bir huzur ortamı oluşturmak olduğunu ifade eden Kaymakam Ürkmezer, “Öğrencilerimiz için iyi bir ulaşım ağı ve yurt sorunu gibi konuların çözümünü sağlamak konusunda el birliğiyle çalışmalar içerisindeyiz” diye konuştu. Kaymakam Ürkmezer devamında; “Sayın Valimiz, il genelindeki kurumlar ile Sayın Bakanımızın ve diğer bakanlıkların desteği ve elbette Rektörümüz de dâhil olarak hepimiz öğrencilerimizin refahı için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda siz değerli muhtarların da görüş ve önerilerini de dinlemek istedik” şeklinde konuştu.

 

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.