DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2097085-3,86%
Antalya
22°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
ŞAHİN: “TALEBİMİZ KARŞILIK BULDU”

ŞAHİN: “TALEBİMİZ KARŞILIK BULDU”

ABONE OL
17:38 - 13 Ocak 2020 17:38
ŞAHİN: “TALEBİMİZ KARŞILIK BULDU”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, bir süredir çıkması için çaba gösterdikleri ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan, “İstihdam Odaklı işletme Kredisi” nin ülkemiz ve bölgemiz için çok olumlu katkıları olacağını dile getirdi.

Şahin, bu konuda ilgili bakanlıklar ve TOBB nezdinde yaptıkları çalışmaların da bir bakıma amacına ulaştığını belirterek; “Bu kredi tam da bizim taleplerimizi karşılayacak biçimde ortaya çıktı. Sektörlerin taleplerinin hükümetimiz tarafından ciddiye alınarak çözüm üretilmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu kredinin başta inşaat sektörü olmak üzere hizmet ve imalat sektörlerine rahat bir nefes aldıracağını düşünüyoruz. Taleplerimizin karşılanmasındaki katkıları nedeniyle başta Gururumuz Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazne Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak olmak üzere daima reel sektörün yanında olduğunu hissettiren ve iş dünyasını destekleyen hükümetimize de teşekkür ediyoruz”

Şahin açıklamasında devamla şunları söyledi;
“İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ RAHATLATACAK”
“Amacı istihdamı arttırmak ve tamamlanamayan inşaat projelerini ekonomiye kazandırmak olan kredi, 6 ay veya aylık eşit taksitlerle, 1 yıl anapara ödemesiz, komisyon ücreti olmadan ve yıllık yüzde 12 sabit faiz oranıyla verilecek. Krediden özellikle inşaat projesine başlamış ve tamamlamakta güçlük çeken müteahhitlerin yararlanabilmesi çok sevindirici. Belli sayıdaki istihdama göre kredi limitlerinin ayarlandığı bu kredinin ben bölgemizin turizm ve tarım gibi lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne çok yarar sağlayacağını düşünüyorum. Bu krediye uygun sektör temsilcilerinin kamu Bankaları olan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’a başvurmalarını tavsiye ediyorum. Ayrıca özel bankaların da bu konuda adım atmalarını bekliyoruz”

Başkan Şahin konuşmasında devamla kredinin olumlu etkileri konusunda şu ifadeleri kullandı;

“BU PAKET ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YATIRIMDIR”
“İşletme Kredisi” paketinin işsizlikle mücadele açısından yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu kredi paketi istihdama önemli bir katkı verecek olup bu da büyüme rakamlarını olumlu yönde destekleyecektir. Her yeni bir istihdam daha çok üretim daha çok ihracat anlamına gelmektedir. Önümüzdeki hedeflere ulaşabilmenin yolu üretmekten geçmektedir. Bunun için daha çok çalışmalıyız. Özetle istihdamı artıracak her faaliyet Türkiye’nin geleceğine yatırımdır.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.