DOLAR 28,9300 0.08%
EURO 31,7121 0.04%
ALTIN 1.874,660,21
BITCOIN 1071286-0,83%
Antalya
10°

AÇIK

15:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
SEZONUN ORTASINDA OTELDE ŞOK YIKIM!

SEZONUN ORTASINDA OTELDE ŞOK YIKIM!

ABONE OL
15:35 - 27 Nisan 2020 15:35
SEZONUN ORTASINDA OTELDE ŞOK YIKIM!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Manavgat’ta Side Mahallesi’nde bir otel, Danıştay kararıyla Manavgat Belediyesi tarafından yıkıldı. Konya Bölge İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma başvurusunda bulunan otel sahibinin belediye tebligatına rağmen boşaltmadığı iş yerindeki eşyalar, belediye çalışanları tarafından dışarı çıkarıldı.

Antalya Valiliği ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Manavgat Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü Side İmar Uygulama Planı Antik Side Kentsel Tasarım Projesi kapsamında bir otelin yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım kararı otel sahibi İhsan Aral’a 2 sene önce tebliğ edildi. Aral, tebligat üzerine hem imar uygulama planına hem de yıkım kararlarına itiraz ederek yürütmenin durdurulması için başvuruda bulundu. Talebi Antalya 5. İdare Mahkemesi tarafından itiraz yolu açık olmak üzere 8 Nisan’da reddedilen İhsan Aral, Konya Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Manavgat Belediyesi ekipleri ve iş makineleri ise sabahın erken saatlerinde Yalı Hotel’e geldi. Bina ve eklentilerindeki eşyalar, belediyesi görevlileri tarafından boşaltıldıktan sonra yıkıma başlandı.

Yıkım çalışmasını yakından takip eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side’nin sadece Manavgat’ın değil Antalya’nın, hatta Türkiye’nin göz bebeği olan bir turizm merkezi olduğunu belirterek, “Side’de tarihin gün ışığına çıkarılması için Antalya Valiliği ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’yla birlikte proje yürütüyoruz. Bu uğurda da gereken her şey yasalar çerçevesinde yapılmaktadır. Bu projeyle Side değerini katlayacak. Side eski görkemli günlerine geri dönecek” dedi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.