DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1576212-0,20%
Antalya
17°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

HMH Construction
İhsan Ticaret
Bagislar Construction
TUREB ile ALKÜ arasında iş birliği

TUREB ile ALKÜ arasında iş birliği

ABONE OL
14:42 - 1 Haziran 2022 14:42
TUREB ile ALKÜ arasında iş birliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HMH Construction
Realtor Global

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Turizm Fakültesi tarafından “Dijital Çağda Bir Turizm Rehberliği Bölümü Nasıl Olmalı” konulu çalıştay düzenlendi.

Türkiye’nin önemli turizm şehirlerinden biri olan Alanya’da, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) akademik çalışmalarla ilçeye ışık tutmaya devam ediyor. Bu bağlamda, ALKÜ Turizm Fakültesi tarafından “Dijital Çağda Bir Turizm Rehberliği Bölümü Nasıl Olmalı” konulu çalıştay düzenlendi. Koordinatörlüğünü ALKÜ Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuna Akçay’ın ve Dr. Öğr. Üyesi Tolga Gül’ün üstlendiği, moderatörlüğünü de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Arslantürk’ün yaptığı çalıştayın açılış konuşmalarını ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz gerçekleştirdi. Konuşmasında Turizm Rehberliği bölümünün disiplinlerarası bir yaklaşım ile hareket etmesi gereken bir alan olduğunu vurgulayan Çetinsöz, turizm rehberliğinin stratejik ve milli bir bakış açısı ile değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Çalıştayın öğleden sonraki oturumunda, Doç. Dr. Tuna Akçay, TUREB Başkanı Hakan Eğinlioğlu, Doç. Dr. Yalçın Arslantürk, ARO Başkanı Mustafa Yalçın Yalçınkaya, Doç. Dr. Oğuz Nebioğlu, Doç. Dr. Mustafa Yıldırım, Öğr. Gör. Dr. Cansu Solmaz, Öğr.Gör. Dr. Vildan Yılmaz, Alper Bozbaş tek tek söz alarak gündem üzerine görüşlerini aktardı.

TUREB İLE ALKÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

ALKÜ Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuna Akçay, “Dijital Çağda Bir Turizm Rehberliği Bölümü Nasıl Olmalı?” konulu çalıştay ile ilgili bilgiler vererek, “Bugün düzenlediğimiz çalıştay ile ilgili deklarasyon hazırlayıp ‘Turizm Rehberliği’ alanına yönelik bir yol haritası belirleyeceğiz. Bu yol haritasını Kültür ve Turizm Bakanlığımıza sunacağız.” dedi. Toplantı sonucunda Akçay, TUREB ile ALKÜ Turizm Fakültesi arasında iş birliği yapılması kararının alındığını ifade ederek, özellikle dijital dönüşüm konusunda projeler üretme konusunda anlaşıldığını söyledi.

Özkaya Sigorta

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.